Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin.

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 08.12.2007 16:51

W temacie o korkach dodałem link do niniejszego wątku jako istotnej możliwości uniknięcia korków na autostradzie A1 w drodze do Dalmacji. Polecam tą drogę także tym wszystkim, którzy chcą się zatrzymać się na tym odcinku na noc, lub zobaczyć z samochodu trochę prawdziwego chorwackiego interioru, którego z autostrady nigdy się nie zobaczy.

Jechałem kilkakrotnie trasą przez Plitvice, w czasach gdy Autostrada A1 jeszcze nie istniała. Moje wrażenie są całkowicie pozytywne. Niezależnie od licznych atrakcji po drodze (zwłaszcza park narodowy Plitvice) warto wspomnieć, że jest to solidna droga krajowa, którą niegdyś szedł cały tranzyt na południe.
Jak na drogę górską jest naprawdę niezła - szeroka i w bardzo dobrym stanie technicznym. Z uwagi na znaczną "krętość" odradzam ją jednak w nocy, zwłaszcza gdy ktoś jedzie z Polski i jest już zmęczony po całym dniu jazdy. Wtedy wybawieniem jest ogromny atut tej trasy - wiedzie przez tereny zamieszkane, więc po drodze mamy sporo możliwości niedrogiego noclegu (motele, zajazdy, kwatery prywatne) i świetne, "klimatyczne" konoby (knajpy).
auganov
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 04.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) auganov » 08.12.2007 20:36

witaj Rysio-pomysł podróżowania po Cro "starą jedynką" uważam za kapitalny. Ja również od dłuższego czasu rozważam przejazd tą drogą z ponownym zwiedzeniem Plitvickich Jezer. Wydaje mi się, że nocleg w tej okolicy jest sensowny nie tylko dla mieszkańców południowej Polski-również dla tych z innych regionów PL. "Starą jedynką" jechałem kilkakrotnie, jednakże nie ujechałem nią nigdy dalej jak do zjazdu za Udbiną w kierunku Zadaru. Jestem bardzo zainteresowany przebiegiem tej drogi przez "dzikie tereny" do Splitu. Nie chodzi mi o "atlasowy" przebieg tej drogi, a o spostrzeżenia ludzi którz nią jechali - mam na myśli takie uwagi, jakimi podzieliłes się opisując drogę spod Karlovaca do Plitvic i dalej przez Udbinę na powrót do A1.Jeśli Ty, lub ktokolwiek spośród Forumowiczów macie spostrzeżenia dotyczące dalszego przebiegu tej trasy to bardzo proszę o wypowiedzenie sie na ten temat, gdyż może jest nim zainteresowanych więcej osób.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006
Re: Odcinek: Karlovac - Plitvice - Sv. Rok - Maslenica

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.12.2007 20:54

el_guapo napisał(a):
Obrazek



Drobna uwaga do tej mapki:
Jeżeli chcemy jechać na Gracac/Knin/Split, za Udobiną z głównej drogi prowadzącej do autostrady zjeżdżamy NA PRAWO. Drogowskaz jest tak średnio widoczny.

ps. warto zatrzymać się na chwilę w Kninie i wdrapać się do twiedzy dla super widoczków
Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.12.2007 11:17

Jako że El quapo zrobił za mnie bardzo fachowo prawie całą robotę, za co bardzo dziękuję i to w 2 poście uważam że nie ma sensu tego nawet kopiować do pierwszego. W pierwszym natomiast skrótowo podam miejscowości przelotowe przez które przyjdzie nam przejeżdżać i w nim nanosić będę ewentualne uwagi i spostrzeżenia co do przebiegu drogi.
black_diablo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_diablo » 18.04.2008 10:56

Witam
Wyjeżdzam do Chorwacji w szczycie sezonu. Z uwagi na łikendowe korki rozważam wyjazd w czwartek 31.07 ok 18-20-tej. Pokój w Baśka Voda mam zarezerwowany od 2.08. Chciałbym po drodze zatrzymać się w Plitvicach żeby zobaczyć Plitvikie jeziora. Jak sądzicie jadąc w ciemno dam radę znależć tam nocleg?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.04.2008 11:36

Black... spokojnie w środku tygodnia znajdziesz tam nocleg ;) Kieruj się na osiedle Mukinie w samych Plitvickich Jezerach a jak nie tam to zaraz za Plitvicami są Jezerce w których 99% domów to kwatery ;)

Pozdrav :papa:

P.S. tu masz link do mojej relacji ;) :arrow: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=180504#180504
black_diablo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_diablo » 18.04.2008 11:44

Leszek Wielkie Dzięki :D

Pozdrav :papa:
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 18.04.2008 12:55

Co do alternatywnej drogi do tunelu Sv. Rok to powiem, ze REWELACJA!
faktycznie moze troche kreto i wasko, no i jak sie wraca do PL do przepasc po naszej stronie ale i tak warto
Sv Rok czesto sie korkuje, co ciekawe wracalismy w poniedzialek i dzieki rodakowi na CB zostalem uprzedzony o dluuuugim 2godzinnym korku przed tunelem.Maslenica w prawo i jazda na Plitvice.W Plitvicach bylem o czasie kiedy tam dopiero wjezdzalbym do tunelu.
droge polecam osobom wypoczetym, sam posiadam licencje rajdowa wiec krete drogi to dla mnie raj, no moze poza takimi gdzie trzeba cofac na dwa (bo reczny nie pomoze :wink: )np....Senj-Zuta Lokva :oops:
black_diablo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_diablo » 05.05.2008 11:25

Jak będzie najlepiej dostać się z Plitvic do Baśki. Zamierzam wyruszyć 2-go sierpnia z samego rana ok 5-6tej wyjazd. Lepiej autostradą czy starą drogą? Jeśli autostradą to w którym miejscu się włączyć do ruchu? Jeśli starą droga to ile ta podróż zajmie?
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 19.05.2008 13:01

zawsze tędy wracam z Dalmacji bardzo fajna droga jagnięcina i odojak w konobach najnudniejszy jest odcinek z Plitvic do Karlowaca no i trzeba uważać na suszarki :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.06.2008 19:39

black_diablo napisał(a):Jak będzie najlepiej dostać się z Plitvic do Baśki. Zamierzam wyruszyć 2-go sierpnia z samego rana ok 5-6tej wyjazd. Lepiej autostradą czy starą drogą? Jeśli autostradą to w którym miejscu się włączyć do ruchu? Jeśli starą droga to ile ta podróż zajmie?


Zależy gdzie ta Baśka mieszka w Cro, bo jeżeli na wyspie Krk, to starą drogą raczej tam nie dojedziesz :wink:
black_diablo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_diablo » 24.06.2008 11:03

Zależy gdzie ta Baśka mieszka w Cro, bo jeżeli na wyspie Krk, to starą drogą raczej tam nie dojedziesz


:lool: :lool: ...nie tym razem :lool:

A tak serio zastanawiam się czy będą korki przed tunelem i czy w takim wypadku nie będzie szybciej mimo wszystko jechać starą drogą.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.07.2008 10:25

Ale tak jak napisałem do Baski starą drogą nie dojedziesz, jeśli masz na myśli miejscowość Baska Voda to jak najbardziej rozsądne rozwiązanie żeby śmignąć starą drogą :wink:
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 27.07.2008 19:30

A ja polecam np. w drodze powrotnej zjazd z autostrady do miejscowości Krapina i wizytę w restauracji przy hotelu ( łatwa lokalizacja, bo przejście do niej jest kładką nad drogą).
Wprawdzie po wybudowaniu autostrady do samej granicy, trochę podupadła ( brakowało w tym roku pizzy dla dzieci), ale można zjeść dobrze i niedrogo.
Obrazek
Ten zestaw kosztował 55 kun.
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 30.07.2008 10:52

Dla wybierających wspomnianą trasę w najbliższym czasie a zmierzających do Sibennika uprzedzam że jedyna droga bezpośrednia łącząca tą trasę z wybrzeżem jest obecnie w remoncie ( rozjazd w Kninie) i trzeba nadłożyć drogi aż do Splitu.
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone